fbpx
+48 791 704 920Masz pytanie?

Wiza studencka do Australii – jaka procedura?

Wysoki poziom australijskiego systemu edukacji to jeden z głównych powodów, dla którego wielu Polaków pragnie ubiegać się o otrzymanie wizy studenckiej do Australii. Tamtejsze uczelnie, szkoły i kursy językowe, a także liczne kursy zawodowe stanowią niezwykle atrakcyjną ofertę dla wszystkich tych, którzy pragną studiować lub uczyć się za granicą. Oczywiście nie jest to powód jedyny. Australia strzegąc swojego rynku pracy, często oczekuje od aplikantów na wizy stale i czasowe że będą posiadali australijskie kwalifikacje. Dlatego dla wielu obywateli naszego kraju, decyduje się aplikować właśnie o wizę studencką. Jak wygląda proces ubiegania się o pozwolenie na pobyt studencki w Australii? Jakie są obowiązki i prawa osoby przebywającej na tej zasadzie w Australii? Jaka jest cena za wizę studencką do Australii? I w końcu, jak możemy Wam pomóc w ubieganiu się o ten dokument? Wszystkiego dowiecie się na tej stronie.

Wiza studencka – co trzeba wiedzieć

Warto zacząć od rzeczy dla wielu najistotniejszej. Otóż wiza studencka do Australii, wcale nie zmusza nas do podjęcia studiów w tym kraju. Wymogiem jest jednak podjęcie kształcenia. Może to być nauka języka, kurs menedżerski lub szkolenie mające na celu podniesienie naszych kwalifikacji. Posiadacze wizy studenckiej mają prawo do podjęcia pracy na terenie Australii w wymiarze maksymalnie 40 godzin na dwa tygodnie. W trakcie wakacji lub innych przerw w kształceniu, można pracować bez ograniczeń. Razem z aplikantem o wizę studencką mogą się ubiegać osoby zależne, czyli współmałżonek, partner lub dziecko. Partner również bedzie mieć prawo pracy.
W zależności od typu kursu, prawo pracy partnera może być rózne.
Podstawowym założeniem przy udzielaniu wizy studenckiej jest założenie powrotu do kraju po zakończeniu kształcenia. Jednak jeśli marzy nam się pozostanie w Australii na dłużej, mamy kilka możliwości. W trakcie obowiązywania wizy studenckiej możemy ubiegać się m.in. o otrzymanie:

  • wizy pracowniczej 457,
  • wizy partnerskiej,
  • wizy pracowniczej na stały pobyt,
  • wizy skilled lub graduate
Cert IV Business
Monika

Monika przez wiele leat pracowała w urzędzie przez kilka lat i wtedy zdecydowałaze powinna podnieść kwalifikacje w angieslkim i również zeby móc awansować powinna mieć formalne kwalifikacje.

mba in brisbane
łukasz

Łukasz od kilku lat prowadził swoja firmę . Łukasz ma żone i dwojkę dzieci i razem zdecydowali zacząć nowe życie Australii. Ze względu na wiek, doświadcznie i sytuację rodzinną zdecydowali sie na MBA w Brisbane.

diploma in engineering
joanna i michał

Michał zaaplikował o wizę skilled ale nie che czekać na decyzję w UK więc zdecydowali sie przyjechać do Bunderberg żeby podnieść Michała australiajskie kwalifikacje i móc znaleść dobrą pracę.

previous arrow
next arrow

W Pacific Center Planet of Adventures pomożemy Ci w procesie aplikacyjnym, jeśli zdecydujesz się ubiegać o wizę studencką. Nasz doświadczony agent wizowy, znający realia australijskiego prawa, oferuje skuteczne i profesjonalne doradztwo oraz załatwienie wszelkich formalności na miejscu, w Australii. Musisz mieć jednak świadomość, że od złożenia wniosku do otrzymania wizy studenckiej do Australii może minąć nawet kilka miesięcy, choć standartowy czas procesowania to jeden miesiąc. Czas oczekiwania na wizę uzależniony jest od wielu czyninków w tym czy jest to aplikacja On shore czy off shore i czy przedstawione sa wszystkie dokumenty i jakiej narodowości sie jest.

Wiza studencka do Australii – jaka cena?

Wśród wielu pytań o wizy studenckie do Australii, z jakimi spotykamy się na co dzień, nie może zabraknąć oczywiście wątpliwości związanych z ceną. Z punktu widzenia australijskiego prawa cena wizy studenckiej nie jest uzależniona od planowanego czasu trwania pobytu. Opłaty emigracyjne są takie same dla osoby aplikującej o wizę na miesiać lub na dwa lata. Różnić sie natomiast bedą oplaty za szkołę, obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne i konieczne do zadeklarowania oszczędnośći na pobyt. W zależności od dlugości pobytu , niezbędne jest wykazanie posiadania odpowiedniej sumy pieniędzy na koncie. W Pacific Center Planet of Adventures pomożemy Ci w wyliczeniu niezbędnej kwoty, stanowiącej podstawę do ubiegania się o wizę studencką do Australii.

error: Content is protected !!