fbpx
+48 791 704 920Masz pytanie?

Wiza sponsorowana – Australia

Dla wielu osób marzących o wyjeździe do Australii, wiza sponsorowana stanowi najlepszą szansę na zrealizowanie swoich zamiarów. Wiza sponsorowana to czasowa wiza pracownicza 457 lub stała wiza RSMS/ ENS – obie przeznaczone typowo na potrzeby zatrudnienia i rynku pracy w Australii. Droga do jej otrzymania nie zawsze musi być długa i trudna – w Pacific Center Planet of Adventures pomożemy Ci w aplikowaniu o wizę sponsorowaną.
Wielką zaletą wizy sponsorowanej jest fakt, że spośród wszystkich rodzajów wizy do Australii, ta jest na dzień dzisiajszy najszybsza do uzyskania. A przecież to właśnie możliwość zamieszkania w Australii – często na resztę swojego życia – jest marzeniem wielu ludzi z całego świata, w tym także Polaków.

Jak uzyskać wizę sponsorowaną?

Dlaczego wiza 457 nazywana jest wizą sponsorowaną? Przede wszystkim dlatego, że aby móc starać się o jej utrzymanie, musimy pozyskać sponsora.
Mówiąc wprost – musimy mieć ofertę pracy w Australii i pracodawcę skłonnego sponsorować nam wizę. Nie każda firma może być traktowana jako sponsor z punkt uwidzenia australijskich przepisów. Mogą to być podmioty, które:

  • posiadają odpowiedni status prawny,
  • zatrudniają nie tylko obcokrajowców, ale także Australijczyków,
  • przeznaczają określoną kwotę rocznych wynagrodzeń pracowników na podnoszenie kwalifikacji pracowników australijskich.

Jednak nawet spełnienie wszystkich tych przesłanek nie zawsze pozwala przedsiębiorcom na sponsorowanie wiz pracowniczych Polakom. Pracodawca musi dodatkowo udowodnić, że poszukuje pracownika na dane stanowisko oraz że nie jest w stanie znaleźć na nie Australijczyka. Biznes musi tez udokumentować potrzebe zatrudnienia, właściwe dochody, akuratną strukturę zatrudnienia i spełnianie wymogów prawa pracy. Dopiero to otwiera drogę do zatrudnienia obywatela innego kraju.

Wizy sponsorowane – proces aplikacyjny

Nie wszystkie zawody i stanowiska uprawniają też do zasponsorowania wizy 457. W Australii figuruje lista CSOL, zawierająca spis stanowisk i zawodów, na które przysługuje wiza sponsorowana. Sponsorowany pracownik musi także udokumentować doświadczenie zawodowe związane z danym stanowiskiem pracy.
Dopiero jeśli spełnione zostaną wszystkie powyższe wymagania, można przejść do aplikowania o wizę sponsorowaną do Australii. Wybierając ofertę Pacific Center Planet of Adventures, mają Państwo pewność, że proces aplikacyjny zostanie wypełniony z największymi szczegółami. Zapraszamy do kontaktu i do współpracy wszystkich polskich obywateli, którzy zdecydują się ubiegać o wizę sponsorowaną do Australii. Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz kompleksową obsługę pod względem formalno-prawnym. Z nami otrzymanie wizy do Australii jest prostsze!

error: Content is protected !!