fbpx
+48 791 704 920Masz pytanie?

Ubezpieczenie zdrowotne do Australii

Ubezpieczenie zdrowotne do Australii – główne zasady

Dla większości osób aplikujących o wizę do Australii prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie jest opcją ale koniecznością. Wiele wiz wymaga wykupienia prywatnego ubezpieczenia do czasu przyznania wizy stałej lub złożenia aplikacji o wizę stałą.
Studenci musza mieć ubezpieczenie studenckie tzw. OSHC. Jest to fantastyczne ubezpieczenie , które w dużej mierze jest dofinansowane przez rząd Australii. Ubezpieczenie obejmuje wszystkie usługi w wymiarze takim jak Medicare czyli ubezpieczenie zdrowotne dla Australijczyków. Niestety dentysta jest wykluczony.
Studenckie ubezpieczenie jest w jednej formie i nie można wybrać opcji dodatkowych.

Drugie popularne ubezpieczenie to „visitor cover” w wersji z pozwoleniem na pracę dla wiz takich jak 457, wykluczając wszelkie wizy visitor.
To ubezpieczenie jest zbliżone do studenckiego ale jest dużo droższe ponieważ rząd nie dopłaca do niego. Można wybrać za to poziom ubezpieczenia od podstawowego do platynowego.  Można wybrać tez dodatkowe opcje tzw. „extras”.

Kolejna ważna rzecz, jeśli chodzi o ubezpieczenia, to to że wielu Australijczyków ma prywatne ubezpieczenie pomimo posiadania Medicare. Wynika to z tego ze po przekroczeniu pewnego progu dochodów płaci się dodatkowe tzw. „medical levy” jeśli się nie ma prywatnego ubezpieczenia. Wysokość tego levy jest praktycznie taka sama lub często niższa niż koszt prywatnego ubezpieczenia. Jest to zachęta do odciążenia państwowego systemu. Żeby moc uzyskać preferencyjne warunki ubezpieczenia prywatnego dla Australijczyków trzeba być poniżej 30 roku życia lub uzyskać wizę stałą w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Stąd rosnące zainteresowanie prywatnymi ubezpieczeniami wśród osób, które uzyskały wizę stałą.

Przekaz dalej...

error: Content is protected !!