fbpx
+48 791 704 920Masz pytanie?

Kursy językowe w Australii

Kursy językowe.

 

Perfekcyjna znajomość języka angielskiego to już nie oczekiwanie, ale niemalże obowiązek. Spróbuj zaaplikować o pracę w korporacji lub na leprze stanowisko, nie posiadając zdecydowanie ponad przeciętnej znajomości angielskiego. Wiele rozmów wstępnych a potem szkoleń, spotkań i wytycznych jest tylko po angielsku.

Naukę zaczynamy coraz wcześniej, niektórzy już w przedszkolu, i coraz więcej inwestujemy w naukę angielskiego. Niestety jeśli chcemy zdobyć zdolność bezproblemowego, płynnego porozumiewania się jest to bardzo trudne lub praktycznie niemożliwe bez doświadczenia w angielskojęzycznym kraju.

Dlatego szczerze polecamy- zrób sobie przerwę i daj sobie komfort w angielskim. Przeciętnie uważa się, że ucząc się w angieslki języcznym kraju uczysz się przynajmniej 3 razy szybciej, jednocześnie nabierając płynności, swobody i poszerzając słownictwo. Czyli to wszystko czego się od Ciebie oczekuje.

Pierwsze 3 miesiące są zazwyczaj trudne, i doświadczenia naszych klientów pokazują, że zazwyczaj są przekonani, że nic się nie nauczyli i jeszcze mniej rozumieją. A potem nagle zdają sobie sprawę, że może nadal brakuje im słownictwa, lub mylą czas, ale rozmawiają z każdym i o wszystkim. W miejscach głośnych, z ludźmi mającymi silny akcent lub na temat, gdzie nawet nie znają profesjonalnego słownictwa, ale potrafią zastąpić braki innymi słowami a wypowiedziach zaczynają się pojawiać przysłowia (proverbs) i powiedzenia gwarowe.

Ważne jest też mieszkać, pracować i bawić się z środowisku angielsko języcznym, dlatego współpracujemy z wieloma szkołami angielskiego i dokładnie sprawdzamy narodowości w szkole, w ten sposób unikamy tworzenia polskich kolonii.

 

——————————-

Dla osób, które nie znają języka angielskiego dość dobrze, lub chcą podnieść swoje kwalifikacje, jest bardzo wiele szkół oferujących kursy tego języka. Nauka jest dostępna od poziomu absolutnie początkującego do bardzo zaawansowanego.

Kursy językowe, są oferowane przez prywatne english Colleges, TAFE lub Uniwersytety. Dlatego warto się zastanowić gdzie wybrać naukę ponieważ idąc na dalsze kursy TAFE lub universyteckie zazwyczaj leprzą opcją jest wybór angielskiego w tej samej szkole.

Wiele szkół oferuje, placement test ,czyli początkowy test, który można samemu wypełnić . Po jego napisaniu szkoła ocenia, ile tygodni nauki jest potrzebne.

Kursy językowe ,można łączyć z dalsza edukacja w tej samej szkole lub innej. Wiele TAFE , oraz Uniwersytetów współpracuje z wybranymi szkołami i oferuje przyjęcie studentów bez dodatkowych egzaminów.

Większość kursów angielskiego, po za bardzo specyficznymi, zaczyna sie w każdy poniedziałek. Ze wzgłędów emigracyjnych najpopularniejszy jest IELTS preparation.

Jedna z najleprzych szkół w Sydney oferuje kursy General English, IELTS preparation, EAP, PTE preparation i CEP.
Z bardzo atrakcyjnymi cenami szkoła oferuje wyborowych nauczycieli, nowoczesne klasy w centrum Sydney.

Image is not available

Jedyna szkoła nauki angielskiego poza uniwerytetami która mieści się na Sunshine Coast. Oferuje wiele poziomów nauki w małych klasach . Lexis rownie wsppracuje z Uniwersytetami oferujc klasy EAP.

Image is not available

Szkoa z która wsółpracujemy od prawie 15 lat . jedyna szkoła oferująca angielkei w Hosbart na Tasmani i w Airlie Beach w Whitsundays. Małe grupy, nowoczesne sale i dużo ddatkowych zajęć integracyjnych, popznawczych ... a wszystko w ramach nauki.

Image is not available
Slider

Uczyć można sie dowolną ilość tygodni. Aby aplikować o dany kurs, umowa ze szkołą  musi być podpisana na więcej niż 12 tygodni, żeby móc ubiegać się o benefity podatkowe, powyżej 28 tygodni.

Językowe kursy można podzielić na:

Generalne kursy językowe- przeznaczone są dla osób, które zamierzają udoskonalić swoje umiejętności językowe. Program dostosowany jest do ogólnych potrzeb komunikacyjnych takich jak: pisanie, czytanie, mówienie, szłuchanie. Kursy te obejmują wszystkie poziomy zaawansowania.

Akademickie kursy językowe  – są to kursy dla osób, które chcą rozpocząć naukę na Uniwersytecie, w college’u lub TAFE, bez konieczności posiadania egzaminu IELTS. Zazwyczaj kursy te, są oferowane przez Uniwersytety dla osób które osiągnęły zbyt niski wynik egzaminu, aby zostać przjętymi na studia, albo dla osób, które nie mają zdanego egzaminu.

English for Academic Purposes (EAP) przygotowuje do nauki na Uniwersytetach.

English for Vocation Education (EVE), to kurs językowy przygotowujący do nauki w TAFE

Kursy egzaminacyjne. Nastawione ,są na naukę zdawania specyficznych egzaminów językowych. Oprócz normalnej nauki języka, duży nacisk jest położony na szkolenia ,ze zdolności zdawania egzaminu – za co, dostaje się dodatkowe punkty, jak mozna stracić łatwe punkty, jakie są elementy egzaminu etc.

IELTSMasz pytanie? (International English Language Testing System)- najpopularniejszy egzamin w Australii. Do niedawna jedyny uznawany przez Urząd Immigracyjny.

Cambridge Exams (PET, FCE, CAE, CPE, BEC)

TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

Tematyczne kursy językowe. Niektóre ze szkół oferują kursy językowe : biznesowe, dla nauczycieli, lekarzy, połączone z surfing itd. Kursy te są rzadsze, droższe i zaczynają się w określonych terminach. Są świetnym rozwiązaniem dla konkretnych celów, ale nie do ogólnej nauki.

Przeciętny koszt kursów językowych w dobrych uczelniach ,to 220-300$ za tydzień. Ostateczna cena jest zależna od długości kursu, promocji w danym momencie , oraz wielu dodatkowych czynników. Dlatego, zawsze doradzamy zlożyć aplikacje. Nie oznacza to , zobowiązania i jest bezpłatne. Natomiast daje, dokładne informacje o cenie , oraz co jest w nią wliczone.

 

error: Content is protected !!