fbpx
+48 791 704 920Masz pytanie?

Ceny wiz do Australii

Zdobycie wizy do Australii jest dla Polaków i obywateli innych państw warunkiem, by móc dostać się do tego kraju. Kraju, który na całym świecie słynie z dobrze płatnej pracy, doskonale rozwiniętej sieci szkół wyższych i zawodowych, a także zapotrzebowania na specjalistów. Nic więc dziwnego, że ludzie z całego świata pragną uczyć się, pracować i żyć w Australii. Jednak skomplikowane przepisy wizowe często sprawiają, że nie każdy może zacząć spełniać swój australijski sen. Co prawda tamtejszy system wizowy wyróżnia wiele typów i rodzajów zezwoleń na pobyt, jednak każde z nich obwarowane jest konkretnymi wymogami i warunkami, których spełnienie jest niezbędne, by cieszyć się z otrzymania wizy do Australii. Jednym z tych warunków jest często cena za opłaty wizowe. Ceny wiz, płatne do Urzędu Emigracyjnego sa wysokie wiz australijskich i nie są refundowane więc należy mieć pewność że są przygotowane dobrze do złożenia. Ile kosztuje wiza do Australii? Wszystko zależy od tego, o jaki rodzaj zezwolenia chcemy się ubiegać. Zarówno nasze opłaty , jak i ceny wiz różnią się bardzo i na ostateczną cenę wpływa bardzo wiele rzeczy w tym również: ile już wiz złożyliście poprzednio, ile osób aplikuje na raz, w jakiego typu związku jesteście i wiele innych. Dlatego też cenę określamy dopiero po wstępnej rozmowie, która jest za darmo.

Wizy dla Polaków – ile kosztują?

Poniżej przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych wiz, o które aplikują Polacy wraz z ich ceną:

Wiza turystyczna – to w zasadzie jedyna bezpłatna wiza do Australii, pod warunkiem, że zdecydujemy się na wizę eVisitors, która uprawnia maksymalnie do jednorazowego, 3-miesięcznego pobytu w Australii. Wniosek o wizę musi być składany poza terytorium Australii, za pośrednictwem strony internetowej urzędu imigracyjnego. Dla naszych klientów skladamy tą wize bez naszych opłat.
Odmianą wizy turystycznej jest płatna wiza Visitors. Wydawana jest na okres 3, 6 lub 12 miesięcy, dzięki czemu pozwala nawet na roczny pobyt w Australii. Jej koszt to około 135 dolarów australijskich.

Wiza studencka – pozwala na podjęcie studiów, kursów językowych lub zawodowych na terenie Australii. Koszt wizy dla jednej osoby to 550 AUD. O wizę aplikować mogą także bliscy osoby podejmującej studia – jej współmałżonek, partner lub dzieci. Cena wizy dla partnera to dodatkowe 410 AUD i 135AUD dla dzieci.

Wiza pracownicza 457 – wiza uprawniająca do podjęcia pracy, przyznawana na okres od tygodnia do 4 lat. Znaczący koszt tej wizy pokrywa sponsor, czyli pracodawca na terenie Australii, który decyduje się zatrudnić pracownika z innego kraju. Cena wizy 457 to 1060 dolarów australijskich za pierwszą osobę tzn. Primary applicant. Dalsze koszta zależą od ilości osób w rodzinie i czy jest to kolejna wiza składana w Australii.

Wiza pracownicza ENS/RSMS – są to wizy stałe, które pozwalają na stały pobyt i podjęcie pracy w Australii bez ograniczeń. Aby ją uzyskać, niezbędne jest przejście badań lekarskich oraz testów językowych oraz podobnie jak w przypadku wizy 457- posiadanie australijskiego pracodawcy. Cena za wizę wynosi 3600 AUD dla głównej osoby aplikującej oraz 1800 AUD dla partnera i 900 AUD za każde dziecko. Dodatkowy koszt to nominacja i RCB czyli regionalna zgoda. Cena tego zależy od lokalizacji biznesu.
Wiza skilled – koszty identyczne jak w przypadku ceny wizy pracowniczej ENS/RSMS. Dodatkowy koszt to rozpoznanie kwalifikacji, które jest zawsze wymagane. Koszt tego zależy od zawodu.

Australia – pomożemy Ci wybrać wizę

Z powyższego zestawienia dokładnie można zauważyć zależność między czasem trwania pobytu a ceną wizy. Im dłużej obowiązuje pozwolenie na pobyt, tym koszty wizy bardziej rosną. Mając na uwadze koszty oraz perspektywę ubiegania się o pozwolenie na pobyt stały w Australii, zapraszamy do kontaktu z naszym agentem imigracyjnym, który pomoże Państwu wybrać optymalną strategię ubiegania się o wizę do Australii.
Wybór właściwej wizy nie tylko wpłynie na późniejszy wynik aplikacji ale też ma ogromne znaczenie w całym procesie planowania. Wybierając najlepszą opcje należy rozważyć miedzy innymi: jak odległe są moje plany i jak wiele może się zmienić, jeśli czegoś mi brakuje, jak szybko mogę to nadrobić, czy chce czekać za granicą czy w Australii na decyzję, jakie są koszta i czas oczekiwania, jakie warunki pobytu będę mieć, jakie dodatkowe opłaty należy przewidzieć. To są wszystko pytani na które uczciwie Wam odpowiemy żebyście mogli podjąć najlepszą dla siebie decyzje, która będzie pasować wam a nie nam.

error: Content is protected !!