fbpx
+48 791 704 920Masz pytanie?

Brisbane

Co jest w Brisbane?

Brisbane – miasto w Australii, stolica stanu Queensland. Jest trzecim co do wielkości miastem Australii z liczbą ludności wynoszącą 2,35 mln mieszkańców. Miasto leży w strefie klimatu subtropikalnego, temperatury w dzień wahają się od 21 °C w lipcu do około 30 °C w styczniu.
Brisbane jest idealnym miejscem na spędzenie wspaniałego urlopu. Pogoda jest tutaj piękna, klimat wprawdzie gorący, lecz przyjemny, a samo miasto malowniczo położone nad wybrzeżem oceanu oraz rzeki Brisbane.

W Australii uważa się, że Brisbane to miasto idealne dla emerytów – prowincja, cisza i spokój, a na dodatek spora przestrzeń, gdzie starsze osoby mogą znaleźć zajęcia i rozrywki dostosowane do ich specyficznych potrzeb. Na kontynencie dość popularne są nawet żarty na ten temat, ale to nastawienie powoli się zmienia, a Brisbane staje się metropolią. W 2007 roku podczas spisu powszechnego miasto wykazało najszybszy rozwój spośród wszystkich miast na kontynencie australijskim. W mieście osiedla się około 1000 nowych mieszkańców w każdym tygodniu – może Ty będziesz jednym z nich?:)

Scena muzyczna w Brisbane została doceniona między innymi przez amerykański opiniotwórczy tygodnik muzyczny Billboard, który umieścił miasto na liście Top 5 International Music Hotspots.
Stąd pochodzą między innymi: zespół Bee Gees, gwiazda lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, a także zdobywca Grammy uznany za najseksowniejszego muzyka country – Keith Urban, prywatnie mąż aktorki Nicole Kidman. Z Brisbane pochodzi również laureat Nagrody Nobla z roku 1996 roku, immunolog Peter Doherty. Również jeśli chodzi o postacie historyczne, Brisbane ma się czym szczycić – sir Charles Kingsford Smith, pierwszy lotnik, który przeleciał ponad Pacyfikiem z USA do Australii w roku 1928 roku urodził się w Brisbane.

 

error: Content is protected !!