fbpx
+48 791 704 920Masz pytanie?
  • Slider Image

AAT Administrative Appeals Tribunal

AAT Administrative Appeals Tribunal jest to Trybunał do którego można się odwołać jeśli nie zgadzasz się z decyzją urzędu immigracyjnego. AAT to niezależna organizacją powołana do rozpatrywania decyzjii rządowych. Sprawy w AAT są rozpatrywane przez sedziego.

Można się odwołać, jeśli twoja wiza została odrzucona lub anulowana (cancelled), i jeśli jesteś w Australii a aplikacja była złożona w trybie Onshore.

AAt rozpatruje czy decyzja podjęta przez urzędnika jest zgodna z przepisami. Należy sie bardzo dobrze przygotować do takiej sprawy, uwzględniając wszystkie nowe i wcześniej dostarczone dokumenty. Należy pisemnie wyjaśnić jaki błąd uważamy że został poełniony.

Do AAT można wzywać świadków ale agent immigracyjny ma prawo być ale nie odpowiadać w Twoim imieniu.

Aplikację do AAT można przygotować samemu lub z agentem emigracyjnym. Wybierając agenta należy sprawdzić jego doświadcznie w sprawach AAT, ponieważ jest to coś zupełnie innego niż skladanie aplikacjii do urzędu emigracyjnego.

ODMOWA ( REFUSAL)

Odmowa wiży to sytuacja kiedy urząd immigracyjny zdecydował nie przyznać Ci wizy. Na odwołanie zazwyczaj masz 21 dni, jęśli wiza była złożona On Shore. Czasem trzeba się odwoływać od nominacjii i aplikacjii a czasami odwołanie musi wnieść sponsor, zależy od wizy i sytuacjii.

Czekając na rozprawę zazwyczaj dostajesz wizę pomostową pozwalającą zostać w Australii. Warunki tej wizy mogą się bardzo różnić.

Nasze doświadczenie pokazuje że dobrze przygotowane odwołanie można wygrać dokumentami i dobrą submission i niekonieczne wtedy jest pójście na rozprawę. Czyli można uniknąć dość stresującego doświadczenia.

 

ANULOWANIE ( CANCELATION)

Cancellation anstepuje kiedy urząd decyduje się zabrać ci przyznaną już wizę. Zazwyczaj następuje to w wyniku złamania jakiś warunków które cię obowiązywały. Najczęstrze przykłady to : nie uczęszczanie do szkoły, praca ponad limit, praca dla innych pracodawców niż sponsor lub nie pracowanie dla Sponsora.

Odwoływać się można w podobny sposób jak przy refusal.

Nalezy złożyć ważną aplikację w terminie i porządnie ją udokumentować.

 

Najważniejsze do AAT są daty. Aplikacja musi być złożona we właściwym terminie, inaczej jest nieważna. Zazwyczaj na odwołanie jest 21 dni ale to się może różnić czasami.

 

 

Masz pytanie?

error: Content is protected !!