fbpx
+48 791 704 920Masz pytanie?

RSMS regionalne wizy sponsorowane przez pracodawców

187 (RSMS visa) Regional Sponsored Migration Scheme Visa –  RSMS czyli wiza regionalna

Jest to wiza stałego pobytu, o którą można się ubiegać tylko w wyznaczonych rejonach, określonych kodami pocztowymi- regionalna Australia. Aplikacja jest składana w trzech etapach:

 • Certyfikacja przez urząd regionalny ( RCB, regional certifying body),
 • Nominacja przez pracodawcę
 • Aplikacja wizowa

Wiza RSMS ma bardzo wiele zalet zarówno dla pracownika i pracodawcy.

 1. Jest to wiza stałego pobytu,
 2. Nie ma określonych przez urząd emigracyjny minimalnych zarobków nominowanego pracownika,
 3. Zobowiązania pracodawcy ograniczają się do podpisania 2 letniego kontraktu o prace,
 4. Pracownik po przyznaniu wizy, cieszy się przywilejami Permanent Resident, czyli może min. kupić dom na kredyt, dostać rządowe dofinansowanie, opiekę medyczną, nielimitowane prawo pracy i pobytu w Australii na zawsze. Rezydent australijski ma zbliżone prawa do obywatela. Różnica jest taka, że rezydent nie może brać udziału w wyborach, zajmować niektórych wysokich stanowisk i otrzymać australijskiego paszportu.
 5. Posiadacz tej wizy ma prawo ubiegać się o obywatelstwo po upływie czterech lat od wjazdu do Australii.

Wymagania szczegółowe różnią się i są zależne od regionu Australii w którym operuje pracodawca, branży, oferowanej pozycji, kwalifikacji i doświadczenia pracownika.

Kto może aplikować o RSMS?

 • Osoba posiadająca oferta pracy w regionalnej Australii na minimum 2 lata,
 • Kompetentną znajomość języka angielskiego (np. zdany egzamin IELTS na minimum 6.0 w każdym z testowanych elementów zobacz więcej,
 • Pozycja musi być skilled  i pasować do klasyfikacji zawodów ANZCO na poziomie 1,2 lub 3 co oznacza ze musi to być praca dla osoby wykwalifikowanej.  Sprawdź listę dostępnych zawodów tutaj,
 • Dla pozycji typu trade ( prace wykwalifikowanych fachowców takich  jak budowlańcy, fryzjerzy, kucharze), wymagane jest minimum 3  lata doświadczenia zawodowego i rozpoznanie kwalifikacji lub posiadanie kwalifikacji australijskich.

 

rsms visa

 

 

 

 

error: Content is protected !!