POLSKIE BIURO: +48 22 208 56 80 | Tel kom: +48 791 704 920 | +61 7 564 146 83 ( dla osób w Australii)
  • Slider Image

Wyjazd do Australii: Podstawowe informacje

Najkrótsza odpowiedz na pytanie, kto potrzebuje wizy do Australii, brzmi – każdy.

Australia ma bardzo szczelny i rygorystyczny system kontroli kto przebywa w kraju. Jest ponad 140 typów wiz, dla turystów, rodziny, pracowników czasowych lub stałych, dla dzieci, studentów, sportowców itd itd.
Każda z tych wiz jest zaprojektowana dla konkretnego typu wizyt i ma bardzo szczegółowe wymagania, dlatego jeśli nie jesteś pewien, czy to właściwa wiza, o którą się starasz, nie ma sensu aplikować, bo pomyłka jest kosztowna. DIBP (Department of Immigration and Boarder Protection) nie zwraca kosztów wizy, nawet jeśli jest źle złożona.

Wizy do Australii dla Polaków

Jednym z naszych podstawowych obowiązków jest doradzenie najlepszej kategorii wizowej w każdej sytuacji.
Rejestrowani agenci emigracyjni, to grupa profesjonalistów którzy ukończyli studia w tym kierunku w Australii, przeszli pomyślnie proces weryfikacyjny w Departamencie emigracyjnym i otrzymali licencję pozwalającą im wykonywać zawód. Profesja ta podlega bardzo kategorycznym wytycznym, a licencja musi być odnawiana co roku.
Jedynie rejestrowani agenci emigracyjni (osoba musi mieć numer MARN) mają dostęp do wewnętrznych interpretacji prawa emigracyjnego, i szczegółowych wytycznych, oraz interpretacji (tzw. policies). Dlatego zachęcamy wszytstkich do kożystania tylko z usług rejestrowanych agentów emigracyjnych.

Najłatwiejsza metoda myślenia o wizach do Australii to:

Image is not available

Stanowe, niezależne i rodzinnie wizy skilled są przeznaczone dla osób z zawodem z jednej z list federalnych lub stanowych które posiadaja dobra znajomość języka i ich kwalifikacje moga zostać rozpoznane w Australii.

Image is not available

Australijscy obywatele maja prawo sponsorować wizę dla rodziców,
partnera lub dzieci
. Wizy te wymagają udowodnienia związku i okreśonych elementów zalezności.

Image is not available

Są to wizy wymagające oferty pracy od australijskiego sponsora który może zaoferować pełno etatowa prace dla osób o właściwych kwlaifikacjach, doświadczeniu i znajomości języka.

Arrow
Arrow
Arrow
Arrow
Slider

Pomoc dla Polaków – australijska wiza

Istnieje jeszcze wiele innych pod-rodzajów wiz do Australii, choć wymienione wyżej są zdecydowanie najbardziej popularne. Jak widać, każda wiza, zależnie od jej charakteru, wymaga spełnienia określonych, często niełatwych i bardzo indywidualnych kryteriów. Aby mieć pewność, że zamierzamy ubiegać się o właściwy typ wizy, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Specjalizujemy się w przygotowywaniu aplikacji o wizy dla Polaków, i doskonale orientujemy się w australijskich realiach. Nasza agencja imigracyjny każdego roku pomaga bardzo wielu Polakom w złożeniu poprawnego wniosku wizowego oraz w uzyskaniu wymarzonej wizy do Australii. Biorąc pod uwagę jak skomplikowane są australijskie przepisy wizowe, nasza pomoc wydaje się być nieoceniona. Australia jest krajem, który dla wielu obywateli Polski stanowi atrakcyjne miejsce do życia i pracy. Warto wiedzieć, jakie kryteria należy spełniać, aby móc zamieszkać tam na stałe.
Przypominamy też żę mając złą historię wizową i jakąkolwiek odmowę, nawet nie spowodowaną waszą winą, automatycznie uzyskanie innych lub kolejnych wiz staje się trudniejsze a casem nawet nie możliwe. Dlatego tak ważne sa te pierwsze składane wizy, pozwalające na przyjazd do Australii.

Facebook