fbpx
+48 791 704 920Masz pytanie?

Wieloryby w Australii

Dzisiaj, jako, że przed nami piękny weekend, pozwalamy sobie na przesłanie krótkiej, ale bardzo ciekawej informacji o regionie Queensland zawierającej kilka prywatnych zdjęć.
Australia jest pełna cudownych stworzeń takich jak kangury, kukabury oraz koale. Natomiast w okresie maj – listopad zaczyna się prawdziwe przedstawienie – Wieloryby – długopłetwce prezentują się w całej okazałości!

Humbaki, inaczej zwane długopłetwcami a przez innych po porostu wielorybami, zaczynają swoją podróż na północ aż do Wschodniego Wybrzeża. Celem tej wędrówki jest wydanie na świat potomstwa. Turyści z ogromną przyjemnością wybierają się aby oglądnąć to niecodzienne przedstawienie. Co więcej w tym czasie istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że zobaczysz wiele różnych rodzajów wielorybów, jak również delfiny z całej Australii.

W naszym regionie, Whitsundays, możliwość przeżycia takiej wspaniałej przygody jest na wyciagnięcie ręki. Bez problemu znajdziesz firmę, która zabierze Cię na cudowny rejs, podczas którego wieloryby będą jedną z wielu atrakcji – na pewno plaże oraz niewiarygodne widoki Cię nie ominął!

Jeżeli będziesz w czasie zimy na wschodnim wybrzeżu – tego spektaklu pominąć nie możesz!
My mieliśmy tę przyjemność i osobiście uczestniczyliśmy w „pokazie”
Aby oglądnąć krótki filmik z  wyprawy Mariusza i Kasi wystarczy wejść na link:

A to o wielorybach z Whitsundays.

 

   

error: Content is protected !!