POLSKIE BIURO: +48 22 208 56 80 | Tel kom: +48 791 704 920 | +61 7 564 146 83 ( dla osób w Australii)

On shore czy off shore?

Przeważnie, gdy już Ktoś podejmie decyzję o emigracji do Australii staje przed wyborem – aplikujemy „off shore” lub „on shore”. My nie możemy niestety odpowiedzieć za osobę aplikującą, która forma jest lepsza natomiast możemy odpowiedzieć o różnicach tych aplikacji. Poniżej opis różnic.

Off shore (aplikacja o wizę poza granicami Australii)

– jeżeli wiza jest przyznana „offshore” przyjeżdżając do Australii ma się wizę „w ręce”

– rozpoczynając studia od razu można zacząć pracować  zgodnie z ograniczeniami godzinowymi po rozpoczęciu nauki

– od odmowy wizy „offshore” nie można się odwołać do Trybunału AT, gdyż nie podlega się jurysdykcji prawa australijskiego. Natomiast nie oznacza to, że nie można składać kolejnej aplikacji. Osoby bardzo zdeterminowane maga odwołać się do sadu powołująca na  section 75(5)  of Australian Constitution ale to droga i czasochłonna droga odwoławcza nie dająca prawa wjazdu do AU do czasu decyzji.

On shore (aplikacja o wizę z Australii)

– przyjazd na wizie eVisitor, składanie aplikacji z Australii mając intencje sprawdzenia oferty i podjęcia ostatecznej decyzji na miejscu

– można uczęszczać do szkoły maksymalnie 3 miesiące natomiast nie można pracować do momentu przyznania wizy student

– jest się już w Australii, można się aklimatyzować i rozglądać za możliwościami, sprawdzić szkole, warunki nauki , porozmawiać z nauczycielami i podjąć ostateczna decyzje na podstawie własnych odczuć, nie tylko na podstawie rekomendacji i badan on line.

– w momencie odmowy wizy student można się odwołać od decyzji, czyli zyskuje się czas jednak wciąż nie może pracować. Osoby, które naprawdę chcą się uczyć a dostały odmowe maja szanse na pozytywny wynik sprawy w AAT ( Australia Adminitrative Tribunal) w związku z tym , że policy urzędu imigracyjnego jest nie do końca zgodna z interpretacja prawa przez sady szczególnie w kwestii  interpretacji „genuine temporary entrant”.

Przekaz dalej...