fbpx
Masz pytanie?
  • Slider Image

Nauka

Nauka w Australii:  Podstawowe pytania

Od 14 lat specjalizujemy się w zapisach międzynarodowych studentów do Australijskich szkół. Każdego roku do Australii przyjeżdzają tysiące ludzi, którzy studiują angielski, oraz kursy zawodowe lub zaczynają naukę na Uniwersytetach.

Z elastycznym, rozpoznawanym na świecie systemem edukacyjnym, Australia jest jednym z najpopularniejszych krajów dla międzynarodowych studentów. Zaraz po USA i Wielkiej Brytanii, Australia cieszy się najbogatszą ofertą i najlepszymi warunkami do nauki.

Jesteśmy rejestrowanym agentem edukacyjnym PIER i jednocześnie rejestrowanym agentem emigracyjnym. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc z doborem szkoły dla tych, którzy chcą tylko zostać czasowo w Australii, jak również nauczyć się języka i wrócić do kraju. Pomagamy też tym, którzy planują przyszłość w Australii, a nauka jest dla nich szansą na podjecie dobrze płatnej pracy.

Największy regionalny uniwerstytet w Australii z 20 kampusami i ponad 35 tysiacami studentów. Uznany za jeden z najleprzych młodych uniwersytetów na świecie . oferuje szeroki wybór kursów, świetne lokalizacje i rozpoznawane na całym świecie.

Image is not available

Jeden z najstarszych uniwerstytetów w Queensland z kampusami w Cairns i Townsville, oraz z gółwnym kampusem w Brisbane i mniejszymi w Mt Isa. Od 1970 roku oferuje kursy w hospitality, biznesie, turystyce, It i wielu innych.

Image is not available

Od 1994 USC oferuje szeroką game kursów w rejonie Sunsine Coast Z 12 tysiącami studentów i ciągle rosnącą ofertą jest to jeden z najszybciej rozwijających się szkół w Queensland. Oferuje kursy w It, biznesie, psychologi, prawie, medycynie i marketingu.

Image is not available

Z 6 świetnymi lokalizacjammi, Holmes institute oferuje od kursów angielskiego, kursów zawodowych i kursow magisterskich . Z historią sięgającą 1960 roku, Holmes Institute oferuje świetną ofertę educkacjii na wszytskich poziomach z możliwością zmiany lokalizacjii.

Image is not available

Tafe Queensland to rzadowa organizacja prowadząca campusy w całym Queensland zaczynając od Cairns, kończąc na Gold Coast . Tafe ma najbardziej rozbudowaną strukturę i oferuje wszystkie kursy od biznesowych do inżynieryjnych.

Image is not available

Największa szkoła szkoląca trenerów sportowych i sortowów z najleprzą lokalizacją w gold Coast. Specjalizująca się w koszykówce, tenisie, surfingu, fitness i Sport Development.

Image is not available

Jedna z najleprzych szkół w Sydney oferuje kursy General English, IELTS preparation, EAP, PTE preparation i CEP.
Z bardzo atrakcyjnymi cenami szkoła oferuje wyborowych nauczycieli, nowoczesne klasy w centrum Sydney.

Image is not available

Jedyna szkoła nauki angielskiego poza uniwerytetami która mieści się na Sunshine Coast. Oferuje wiele poziomów nauki w małych klasach . Lexis rownie wsppracuje z Uniwersytetami oferujc klasy EAP.

Image is not available

Szkoa z która wsółpracujemy od prawie 15 lat . jedyna szkoła oferująca angielkei w Hosbart na Tasmani i w Airlie Beach w Whitsundays. Małe grupy, nowoczesne sale i dużo ddatkowych zajęć integracyjnych, popznawczych ... a wszystko w ramach nauki.

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

Jaka jest nasza rola?

Najważniejsze jest określenie celu wyjazdu. Następnie wybór kursu, jego długości, i miejsca studiów.

Ważne jest żeby wybrać miejsce, szkołę i kurs, który pomoże osiągnąć ostateczny cel. Brzmi banalnie, ale tak wiele osób o tym zapomina.

a) Cel wyjazdu.

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czemu ma służyć wyjazd. Czy chcemy podnieść kwalifikacje, nauczyć się angielskiego i wrócić do kraju ? Czy marzy nam się praca i planujemy zostać w Australii dłużej i aplikować o wizę stałą? Jeśli tak, to gdzie mam szansę na emigrację, jaki typ wizy będzie dostępny. Czy studiować tam gdzie mogę emigrować, czy planuję się przenieść w inne miejsce ?

b) Gdzie?

Wybierając popularne kursy zawodowe lub kursy językowe, można wybrać szkołę praktycznie w każdym mieście.
Najważniejsze pytanie, to czy jechać do dużego miasta, czy wybrać mniejszy rejon. Czy ma się rodzinę lub przyjaciół, którzy mogą na początku pomoc ?

Regionalna Australia ma bogatszy program wizowy i często z tego powodu jest wybierana. Większe miasta oferują ciekawszy i większy rynek pracy ale jest też większa konkurencja i koszty życia.


Duże miasta mają większy rynek pracy, lepsze warunki do nauki, ale jest też drożej, a konkurencja i anonimowość jest większa. Nie jest też łatwo emigrować do dużych miast, ponieważ wiele kategorii wizowych jest zarezerwowanych dla regionalnej Australii. Do podjęcia niektórych kursów wystarczy wiza turystyczna, innych – wiza studencka.

Miasto czy prowincja? Gdzie lepsze warunki do pracy i nauki?

W mniejszych miejscowościach jest dużo mniej studentów i często łatwiej jest znaleźć pracę.

c) Jaka szkoła, kurs i na jak długo?

Po zmianach związanych z wizami studenckimi, które weszły w życie 1 lipca 2016 roku, ważniejsze niż kiedykolwiek jest zastanowienie się nad doborem kursu. Podstawowym pytaniem jest, czemu nauka ma służyć.

DIBP czyli australijski urząd imigracyjny, jest bardzo wyczulony na kryteria tak zwanego GTE (General Temporary Entrant). Nawet osoby z takich krajów jak Polska, czyli niskiego ryzyka, tzw. poprzednio krajów assesment level 1, muszą liczyć się z koniecznością udowodnienia, że celem ich przyjazdu jest nauka i podniesienie kwalifikacji.

Kurs musi być dokładnie dobrany do wcześniejszych kwalifikacji, ścieżki zawodowej, przyszłej pracy, inaczej szanse otrzymania wizy są małe.

Trzeba dokładnie przemyśleć, czy łączyć kilka kursów w jeden dłuższy. A może aplikować o krótszy kurs, licząc się z możliwością przedłużania wizy itp.
Na te wszystkie pytania możemy odpowiedzieć i pomóc wybrać najlepszą opcję dla Ciebie .

Współpracując od ponad 13 lat z ponad 100 szkołami w całej Australii, jesteśmy w stanie pomóc w doborze najlepszej oferty i warunków kształcenia.

Oferty, która pomoże w Twoich przyszłych planach. Pomożemy w podwyższeniu kwalifikacji, a oferta będzie optymalnie dostosowana do Twojego budżetu, warunków i oczekiwań.

Facebook
error: Content is protected !!