POLSKIE BIURO: +48 208 56 80 | Tel kom: +48 791 704 920 | +61 7 564 146 83 ( dla osób w Australii)
  • Slider Image

Nauka

Nauka w Australii:  Podstawowe pytania

Od 14 lat specjalizujemy się w zapisach międzynarodowych studentów do Australijskich szkół. Każdego roku do Australii przyjeżdzają tysiące ludzi, którzy studiują angielski, oraz kursy zawodowe lub zaczynają naukę na Uniwersytetach.

Z elastycznym, rozpoznawanym na świecie systemem edukacyjnym, Australia jest jednym z najpopularniejszych krajów dla międzynarodowych studentów. Zaraz po USA i Wielkiej Brytanii, Australia cieszy się najbogatszą ofertą i najlepszymi warunkami do nauki.

Jesteśmy rejestrowanym agentem edukacyjnym PIER i jednocześnie rejestrowanym agentem emigracyjnym. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc z doborem szkoły dla tych, którzy chcą tylko zostać czasowo w Australii, jak również nauczyć się języka i wrócić do kraju. Pomagamy też tym, którzy planują przyszłość w Australii, a nauka jest dla nich szansą na podjecie dobrze płatnej pracy.

Brisbane, jest stolicą Queensland. Duże i nowoczesne miasto położone nad rzeka i w pobliżu pięknych plazy. Z populacją 2.4 miljona jest to trzecie co do wielkości mimasto w Australili. Z umiarkowanym tropicalnym klimatem, położone pomiędzy...

Image is not available
Image is not available

Z populacja ponad 1 miljon , jest to piąte co do wielkości miasto Australi i stolica Poludniowej Australii. Z klimatem zblizonym do Melbourne gdzie sa 4 pory roku jest to bardzo zbliżone do Europy miasto. pięknie położone nad brzegiem oceanu.

Image is not available

Nie trzeba wiele zachęcać nikogo do odwiedzenia Sydney aZ 5 miljonami ludzi i 658 dzielnicami jest to miasto, które może zaoferować wszystko. Polożone w najpiękniejszym naturalnym porcie wschodniego wybrzeża.

Image is not available

Melburnians.czyli prawie 5 miljonów mieszkańców Melbourne mogą z dumą powiedzieć że mieszkaja w mieście które wielokrotnie było wybrane najprzyjazniejszym miastem do życia na swiecie. Jako stolica Victorii, ma 4 pory roku, morze, góry, lasy, jeziora...

Arrow
Arrow
Arrow
Arrow
Slider

Jaka jest nasza rola?

Najważniejsze jest określenie celu wyjazdu. Następnie wybór kursu, jego długości, i miejsca studiów.

Ważne jest żeby wybrać miejsce, szkołę i kurs, który pomoże osiągnąć ostateczny cel. Brzmi banalnie, ale tak wiele osób o tym zapomina.

a) Cel wyjazdu.

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czemu ma służyć wyjazd. Czy chcemy podnieść kwalifikacje, nauczyć się angielskiego i wrócić do kraju ? Czy marzy nam się praca i planujemy zostać w Australii dłużej i aplikować o wizę stałą? Jeśli tak, to gdzie mam szansę na emigrację, jaki typ wizy będzie dostępny. Czy studiować tam gdzie mogę emigrować, czy planuję się przenieść w inne miejsce ?

b) Gdzie?

Wybierając popularne kursy zawodowe lub kursy językowe, można wybrać szkołę praktycznie w każdym mieście.
Najważniejsze pytanie, to czy jechać do dużego miasta, czy wybrać mniejszy rejon. Czy ma się rodzinę lub przyjaciół, którzy mogą na początku pomoc ?

Regionalna Australia ma bogatszy program wizowy i często z tego powodu jest wybierana. Większe miasta oferują ciekawszy i większy rynek pracy ale jest też większa konkurencja i koszty życia.


Duże miasta mają większy rynek pracy, lepsze warunki do nauki, ale jest też drożej, a konkurencja i anonimowość jest większa. Nie jest też łatwo emigrować do dużych miast, ponieważ wiele kategorii wizowych jest zarezerwowanych dla regionalnej Australii. Do podjęcia niektórych kursów wystarczy wiza turystyczna, innych – wiza studencka.

Miasto czy prowincja? Gdzie lepsze warunki do pracy i nauki?

W mniejszych miejscowościach jest dużo mniej studentów i często łatwiej jest znaleźć pracę.

c) Jaka szkoła, kurs i na jak długo?

Po zmianach związanych z wizami studenckimi, które weszły w życie 1 lipca 2016 roku, ważniejsze niż kiedykolwiek jest zastanowienie się nad doborem kursu. Podstawowym pytaniem jest, czemu nauka ma służyć.

DIBP czyli australijski urząd imigracyjny, jest bardzo wyczulony na kryteria tak zwanego GTE (General Temporary Entrant). Nawet osoby z takich krajów jak Polska, czyli niskiego ryzyka, tzw. poprzednio krajów assesment level 1, muszą liczyć się z koniecznością udowodnienia, że celem ich przyjazdu jest nauka i podniesienie kwalifikacji.

Kurs musi być dokładnie dobrany do wcześniejszych kwalifikacji, ścieżki zawodowej, przyszłej pracy, inaczej szanse otrzymania wizy są małe.

Trzeba dokładnie przemyśleć, czy łączyć kilka kursów w jeden dłuższy. A może aplikować o krótszy kurs, licząc się z możliwością przedłużania wizy itp.
Na te wszystkie pytania możemy odpowiedzieć i pomóc wybrać najlepszą opcję dla Ciebie .

Współpracując od ponad 13 lat z ponad 100 szkołami w całej Australii, jesteśmy w stanie pomóc w doborze najlepszej oferty i warunków kształcenia.

Oferty, która pomoże w Twoich przyszłych planach. Pomożemy w podwyższeniu kwalifikacji, a oferta będzie optymalnie dostosowana do Twojego budżetu, warunków i oczekiwań.