fbpx
+48 791 704 920Masz pytanie?

Cairns

Co warto wiedzieć o Cairns.

Cairns – tropikalne miasto i port w północnej części stanu Queensland w Australii liczące ponad 220 tys. mieszkańców.

Założone w 1876 roku  obecnie jest znaczącym ośrodkiem turystycznym. W Cairns kończy się droga stanowa “Bruce Hwy” oraz linia kolejowa z Brisbane.

Od strony morza, miasto otoczone jest Wielką Rafą Koralową, a od strony lądu – wzgórzami i tropikalnymi lasami. Cairns jest punktem wypadowym na rafę (nurkowanie), a od strony lądu – w tropikalne lasy. Przez cały rok panuje tu wyrównana, ciepła i słoneczna pogoda.

cairns
Brisbane
townsville
gold coast
sunshine coast
whitsundays
koszenie trawnika
otoczone
rafą
220 tysięcy
mieszkańców
północne
queensland
międzynarodowe
lotnisko
outback
previous arrow
next arrow

Wielka Rafa Koralowa, ciągnąca się przez 2 tysiące kilometrów, to najsławniejsza atrakcja. Dodatkowo, wybrzeże oferuje białe, piaszczyste plaże oraz liczne tropikalne wysepki.

Nocne życie jest bogate, wiele tu barów i dyskotek, a restauracje serwują specjały z całego świata. Miasto jest gwarne i ruchliwe.

Po Cairns można poruszać się rowerem, a z zagranicy można tu dolecieć bezpośrednio, na własne międzynarodowe lotnisko.

W porównaniu z dużymi metropoliami Australii, koszty utrzymania w Cairns nie są wysokie.

Cairns jest lokalnym centrum edukacyjnym (filia uniwersytetu) i popularnym miejscem wśród studentów z całego świata, którzy po zajęciach w szkołach i na uczelniach, oddają się relaksowi i rozrywkom, których w mieście nie brakuje.

Najważniejsze 4 uczelnie w Cairns to:

  • Central Queensland University
  • James Cook University
  • TAFE
  • Holmes

Zapraszamy do zapoznania się z wymienionymi ośrodkami.

Największy regionalny uniwerstytet w Australii z 20 kampusami i ponad 35 tysiacami studentów. Uznany za jeden z najleprzych młodych uniwersytetów na świecie . oferuje szeroki wybór kursów, świetne lokalizacje i rozpoznawane na całym świecie.

Image is not available

Jeden z najstarszych uniwerstytetów w Queensland z kampusami w Cairns i Townsville, oraz z gółwnym kampusem w Brisbane i mniejszymi w Mt Isa. Od 1970 roku oferuje kursy w hospitality, biznesie, turystyce, It i wielu innych.

Image is not available

Z 6 świetnymi lokalizacjammi, Holmes institute oferuje od kursów angielskiego, kursów zawodowych i kursow magisterskich . Z historią sięgającą 1960 roku, Holmes Institute oferuje świetną ofertę educkacjii na wszytskich poziomach z możliwością zmiany lokalizacjii.

Image is not available

Tafe Queensland to rzadowa organizacja prowadząca campusy w całym Queensland zaczynając od Cairns, kończąc na Gold Coast . Tafe ma najbardziej rozbudowaną strukturę i oferuje wszystkie kursy od biznesowych do inżynieryjnych.

Image is not available
previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
Slider
error: Content is protected !!