POLSKIE BIURO: +48 22 208 56 80 | Tel kom: +48 791 704 920 | +61 7 564 146 83 ( dla osób w Australii)

Cairns

Co warto wiedzieć o Cairns.

Cairns – tropikalne miasto i port w północnej części stanu Queensland w Australii liczące ponad 220 tys. mieszkańców. Założone w 1876 roku  obecnie jest znaczącym ośrodkiem turystycznym. W Cairns kończy się droga stanowa "Bruce Hwy" oraz linia kolejowa z Brisbane. Od strony morza, miasto otoczone jest Wielką Rafą Koralową, a od strony lądu - wzgórzami i tropikalnymi lasami. Cairns jest punktem wypadowym na rafę (nurkowanie), a od strony lądu - w tropikalne lasy. Przez cały rok panuje tu wyrównana, ciepła i słoneczna pogoda.
cairns
Brisbane
townsville
gold coast
sunshine coast
whitsundays
koszenie trawnika
otoczone
rafą
220 tysięcy
mieszkańców
północne
queensland
międzynarodowe
lotnisko
outback
Arrow
Arrow
Wielka Rafa Koralowa, ciągnąca się przez 2 tysiące kilometrów, to najsławniejsza atrakcja. Dodatkowo, wybrzeże oferuje białe, piaszczyste plaże oraz liczne tropikalne wysepki. Nocne życie jest bogate, wiele tu barów i dyskotek, a restauracje serwują specjały z całego świata. Miasto jest gwarne i ruchliwe. Po Cairns można poruszać się rowerem, a z zagranicy można tu dolecieć bezpośrednio, na własne międzynarodowe lotnisko. W porównaniu z dużymi metropoliami Australii, koszty utrzymania w Cairns nie są wysokie. Cairns jest lokalnym centrum edukacyjnym (filia uniwersytetu) i popularnym miejscem wśród studentów z całego świata, którzy po zajęciach w szkołach i na uczelniach, oddają się relaksowi i rozrywkom, których w mieście nie brakuje. Najważniejsze 4 uczelnie w Cairns to:
  • Central Queensland University
  • James Cook University
  • TAFE
  • Holmes
Zapraszamy do zapoznania się z wymienionymi ośrodkami.

Największy regionalny uniwerstytet w Australii z 20 kampusami i ponad 35 tysiacami studentów. Uznany za jeden z najleprzych młodych uniwersytetów na świecie . oferuje szeroki wybór kursów, świetne lokalizacje i rozpoznawane na całym świecie.

Image is not available

Jeden z najstarszych uniwerstytetów w Queensland z kampusami w Cairns i Townsville, oraz z gółwnym kampusem w Brisbane i mniejszymi w Mt Isa. Od 1970 roku oferuje kursy w hospitality, biznesie, turystyce, It i wielu innych.

Image is not available

Z 6 świetnymi lokalizacjammi, Holmes institute oferuje od kursów angielskiego, kursów zawodowych i kursow magisterskich . Z historią sięgającą 1960 roku, Holmes Institute oferuje świetną ofertę educkacjii na wszytskich poziomach z możliwością zmiany lokalizacjii.

Image is not available

Tafe Queensland to rzadowa organizacja prowadząca campusy w całym Queensland zaczynając od Cairns, kończąc na Gold Coast . Tafe ma najbardziej rozbudowaną strukturę i oferuje wszystkie kursy od biznesowych do inżynieryjnych.

Image is not available
Arrow
Arrow
Arrow
Arrow
Slider
Facebook
error: Content is protected !!