500 Wiza studencka

500 Student visa

Wiza studencka pozwala na pobyt, edukację i pracę w Australii tak długo jak uczęszczasz do szkoły.

Kto może aplikować o wizę studencką do Australii?

• Osoby w wieku 6-18 lat, mogą ale tylko z opiekunem lub rodzicem
  • Osba która posiada COE czyli Confirmation of Enrolment* lub LoO czyli Letter of Offer potwierdzające zapis do szkoły
  • Osoba która może udowodnić wystarczające środki finansowe na szkołę i utrzymanie w Australii. Poniże można obliczyć jak kwotą należy dysponować.
  • Osoba która może udokumentować pochodzenie środklów finansowych.
  • Oraz osoba spełniająca wymogio GTE czyli Genuin Temporary Entrant**.

Jak rozpocząć proces?Masz pytanie?

• Pierwszy etap to wybór szkoły, kursu i lokalizacjii. W tym służymy zaawansowaną pomocą. Obecnie współpracyjemy z ponad 50 szkołami w całej Australii, które oferują: naukę angielskiego, kursy zawodowe  i studia uniwersyteckie.
  • Musisz się zastanowić jaki jest twój cel i co chcesz osiągnąć. W tym rownież pomagamy. Jest to istotne przy wyborze szkoły i kursu.
  • Następnie wybrać właściwą ofertę.
  • Złożyć aplikację do szkoły i przygotować aplikację wizową.
  • Po otrzymaniu pisemnego potwierdzenia ze szkoły o przyjęciu na listę studentów ( LoO) dokonujemy wpłatę za szkołe i na tej podstawie otrzymujemy COE.
  • Z COE i możemy skłądać aplikację o wizę studencka.

Wymagania językowe

Większość szkół wymaga udowodnienia znajomości języka angielskiego. Nie dotyczy to tylko najbardziej podstawowych kursów językowych.
Uniwersytety mają bardzi konkretnie okreslone wymagania językowe na każdy kurs. Jeśli nie spełniamy tych wymagań, istnieje możliwość dołączenia do kursó przygotowujących na studia tzw EAP.
College i TAFE oferują mniej rygorystyczne wymogi zapisu, jak rownież proponują zapisy łączone gdzie oprócz kursu podstawowego, można wykupić kilka lub kilkanaście tygodni angielskeigo.
Wybierając kursy językopwe, zazwyczaj zostaniemy poproszeni o zrobienie wewnętrznego egzaminu  tzw Placement test ,który pomoże określić do grupy pownniśmy zostać przyjęci jak również jaka długość nauki może pomóc w osiągnięciu celu.

Wymogi finansowe

Żeby uniknąć sytuacjii, że student nie ma wystarczających środkó na życie lub opłatę za szkołę, Urząd emigracyjny sprawdzą czy mamy wystarczające środki na utrzymanie. Stąd poniższa kalkulacja. Wyliczone środki należy zadeklarować i udowodnić.

OSHC czyli Studenckei ubezpieczenie zdrowotne.

Każdy międzynarodowy student musi obowiązkowo posiadać ubezpieczenie zdrowotne, wykupione na cały czas pobytu.
Ubezpieczenie obejmuje zwykłe wizyty lekarskie jak i leczenie szpitalne. Ubezpieczenei musi również obejmować twoja rodzinę jeśli przyjeżdzacie razem. Jest kilka firm które oferują ubezpieczenie ale oferta jest bardzo podobna ponieważ jest to nadzorowane przez rząd.

*Confirmation of Enrolment* jest wydawane przez szkoły, które są zaakcptowane do przyjmoania międzynarodowych studentów, na kursy zarejestrowane w tz. CRiCKOS

GTE czyli Genuin Temporary Entrant** – jest to określenie urzywane przez urząd emigracyjny na określenie osób kltóre nie mają powodów finansowych, politycznych czy rodzinnych do emigrowania Australii.

CO OFERUJEMY
Ocena szans i możliwości
Rozpoznanie i ocena kwalifikacjii i doświadczenia zawodowego
Ocena dokuemtów pracodawcy